Odlewnictwo, galwanizacja, emaliowanie

 

 

Agencja reklamowa 4SMART jest właściwą firmą - oferujemy statuetki odlewane, medale odlewane, czy też krzyżyki na wysokim poziomie. Starannie dobieramy odpowiednie metale, abyście Państwo byli zadowoleni. Realizujemy odlewy z metali, medale i statuetki złote, srebrne, stalowe czy żeliwne. Założyciele 4SMART mają bogate doświadczenie, związane z odlewnictwem. Nie tkwimy jednak w przeszłości i poza standardowymi oraz tradycyjnymi rozwiązaniami, realizujemy również śmiałe pomysły i projekty Klientów, dzięki czemu Państwa odlewy, w tym np. statuetki odlewane mogą zachwycać formą i oryginalnością.

4SMART proponuje Państwu medale odlewane i statuetki odlewane, które mogą być nagrodami i wyróżnieniami na prestiżowych galach i imprezach, jak również oryginalnym i zabawnym prezentem dla bliskiej osoby czy znajomego.  Wystarczy zapoznać się z naszą ofertą „Odlewy” i skontaktować się z nami.

 

Odlewnictwo

Odlewnictwo to jedna z najstarszych sztuk rzemieślniczych, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Produkcja gadżetów reklamowych i medali tą techniką opiera się na zalaniu wcześniej przygotowanej matrycy ciekłym metalem, a następnie, kontrolując temperaturę, utwardzenie materiału w odpowiedniej formie i kształcie.

W naszej ofercie znajdą Państwo także wykonanie artykułów metodą odśrodkową. Oznacza to wlanie ciekłego metalu do zamkniętej formy, która w czasie ruchu wytwarza siłę odśrodkową, kierującą płynny metal na ściany formy. Taki proces trwa aż do usztywnienia artykułu, który w efekcie końcowym ma pożądany kształt i wygląd.

Odlewnictwo to metoda bardzo skuteczna, szybka i pozwalająca zaoszczędzić sporo środków, przy zamawianiu większych ilości. Nim odlew trafi do Państwa, w naszych warsztatach jest wykańczany poprzez pokrycie specjalną warstwą galwaniczną, umożliwiającą modyfikowanie ostatecznego wyglądu produktu.

Wszelkie formy, wykorzystywane w późniejszych procesach odlewniczych są przygotowane przy konsultacji z Klientem i oparte na wysłanych przez Państwo plikach graficznych. Istnieje również możliwość dostarczenia nam wcześniej zamawianego artykułu metalowego, na podstawie którego możemy odtworzyć formę, by odtworzyć dany produkt.

 

Galwanizacja

Galwanizacja to najprościej mówiąc wykańczanie wizualne odlewów poprzez przykrywanie specjalnymi powłokami. Na przykład przy produkcji medali stosuje się powłoki nadające kolor medalu, jak np. miedź, srebro czy złoto. Oczywiście to tylko przykłady powłok galwanizacyjnych, bo można stosować wiele różnych rodzajów, z których każda nada odlewowi zupełnie inny wygląd.

W zależności od wybranej powłoki galwanizacyjnej, istnieje również możliwość przyciemnienia zagłębień odlewu.


Emaliowanie/ wzornik RAL

 

Wykonanie odlewu nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Ważne jest również wykończenie i dobór jednej z wielu metod wykończenia. Oprócz wyżej wspomnianej galwanizacji, jest również możliwość emaliowania odlewów. Oznacza to pokrycie elementów wklęsłych lub całości odlewu kolorem, dobranym z palety RAL.